Sharm El Sheikh – Egipat

680 €  / po osobi

12.02. - 19.02.2025. 14.03. - 21.03.2025.

HOTELI:

  • Panorama Naama Bay 4* - 680 €
  • Xperience St. George Sharm El Sheikh 4* - 740 €
  • Xperience Kiroseiz Parkland 5* - 775 €
  • Xperience Sea Breeze Resort  5* - 840 €
  • Ivy Cyrene Sharm Resort Adults Friendly + 13 - 4* - 780 €
  • Ivy Cyrene Island Aqua Park - 4* - 795 €

 

Sharm el Sheikh, najposjećenije ljetovalište u azijskom dijelu Egipta, na samom jugu Sinajskog poluostrva, udaljen 480 km od Kaira. Povoljna klima i izuzetan geografski položaj uticali su da Sharm el Sheikh izraste u jedno od najljepših i najpopularnijih ljetovališta u Egiptu. Sunce tokom čitave godine, prelijepe pješčane plaže sa dužim plićakom pogodne su za odmor i ljetovanje porodica sa djecom a za ljubitelje ronjenja fantastični koralni grebeni sa raznolikim podvodnim svijetom. More je izuzetno bistro, tirkizno i toplo, a prizor je još nestvarniji sa pustinjom u zaleđu morske obale. Mnogi su razlozi da svoje ljetovanje provedete u nekom od udobnih hotela iz ponude. Morsku obalu Sharm el Sheikha, dužine oko 50 km, čine tri koralna zaliva: Naama Bay, Sharks Bay i Nabq Bay.
 
Postoji nekoliko turističkih centara u kojima se turisti mogu zabaviti u večernjim časovima. Naama Bay najstariji centar ljetovališta, poznat je po šetalištu uz samu obalu, brojnim hotelima, tradicionalnim restoranima, kafićima i prodavnicama. Soho, sasvim različit od starog grada ali takođe zanimljiv, moderan dio Sharm el Sheikha, u blizini hotela Savoy, sa muzičkom fontanom, mnoštvom moderno uređenih kafića, prodavnica i raznih atrakcija na šetalištu. Za kupovinu suvenira ili poklona preporučujemo Old Market, tradicionalnu pijacu ili savremeno uređen shopping centar Mercato.
 
Uz kristalno čisto more, nestvaran podvodni svijet, moderne i luksuzne hotele, predivnu hranu, ljubazne domaćine, uzbudljiv noćni život, egzotičnu muziku, bogatu i čarobnu istoriju Egipta, možemo zasigurno reći da Sharm el Sheikh ili Azurna obala Afrike, kako ga zbog njegove ljepote još nazivaju, predstavlja jedno od najpopularnijih ljetovališta u ovom dijelu svijeta.
 


Program putovanja:

1. dan  / PODGORICA - ISTANBUL – SHARM EL SHEIKH
Sastanak putnika na aerodromu u Podgorici 2 sata prije leta. Let za Istanbul je u 12:45h. Slijetanje u Istanbul je u 16:25h.  Let za Sharm el Sheikh je u 20:35h. Slijetanje  u 22:10h. Transfer do hotela. Smještaj u hotel. Noćenje.
 
2. dan / SHARM EL SHEIKH + CITY TOUR
Slobodno vrijeme za boravak i uživanje u sadržajima hotela na bazi all inclusive usluge.
Polazak oko 15h sa recepcije hotela. U city turu je uključeno panoramsko razgledanje Sharma, obilazak pravoslavne koptske crkve “Rajska Katedrala”, velike Mustafine džamije u dijelu grada koji se naziva Hai el Noor. Zatim, obilazak Old Market-a i slobodno vrijeme za razgledanje i kupovinu, posjeta džamiji Ashaba. U city turu je uključena i organizovana prodaja u radnji prirodnih esencijalnih ulja “Nefertari” koja predstvalja najboljeg i najpoznatijeg proizvođača robe ove vrste.Tura obuhvata i posjetu prodavnici suvenira. Povratak u hotel oko 21h.
 

3. dan / SHARM EL SHEIKH – KAIRO – PIRAMIDE / fakultativno /
Prestonica Egipta nalazi se sjeverno od Sharma i do nje treba putovati kroz pustinju oko 8 sati udobnim autobusom, zato je polazak za Kairo obično planiran oko jedan sat iza ponoći. Nakon dolaska u najveći grad Afrike, razgledanje započinje posjetom platou Giza, gdje se uzdižu čuvene vječne piramide, najpoznatije na svijetu - Keopsova, Kefrenova i Mikerinova, stare 4500 godina, kao i statua Velike Sfinge. Nakon detaljnog razgledanja platoa, sa zaustavljanjem ispred piramida i posjetom dolinskom hramu kralja Kefrena, predviđena je pauza za ručak koji je u cijeni programa (samousluživanje, piće se dodatno plaća), a nakon toga slijedi posjeta jednoj od galerija i proizvodnji eteričnih ulja – mirisnih esencija. U nastavku programa odlazak autobusom do centra grada gdje se nalazi Nacionalni arheološki muzej, jedan od najbogatijih muzeja na svijetu. Razgledanje muzeja obuhvata i posjetu riznici gde je smješteno čuveno Tutankamonovo blago. Povratak za Hurgadu predviđen je između 16 i 17 časova.
U pitanju je cjelodnevni izlet. Preporučujemo: laganu odjeću od prirodnih materijala (pamuk ili lan), zatvorenu obuću, zaštitu od sunca (kape, šešire ili marame), kreme za sunčanje sa visokim zaštitnim faktorom i naočare za sunce. Dan prije izleta treba na recepciji naručiti breakfest box (kutiju sa doručkom) kao i late dinner (kasnu večeru). Na izlet treba obavezno ponijeti flašicu vode i novac za suvenire i piće.
 

4. dan / SHARM EL SHEIKH- SAFARI / fakultativno /
Slobodno vrijeme i boravak u hotelu na bazi all-inclusive usluge.  U podnevnim časovima odlazak na izlet Safari u pustinji. Polazak na ovaj izlet predviđen je oko podneva, kada se zainteresovani putnici smještaju u džipove kojima se voze do safari centra, a zatim do beduinskog sela. Dinamičan safari kroz nesvakidašnje predjele kamenite egipatske pustinje. Razgledanje beduniskog sela obuhvata posjetu pekari, apoteci, jahanje kamila i ispijanje čaja dobrodošlice u društvu beduina. Potom je planiran povratak džipovima u safari centar i kratka pauza. Nakon pauze slijedi vožnja kvadova (motora sa 4 točka) koja traje oko 45 minuta i vožnja „spajdera“- pustinjskih automobila koja traje oko 15 minuta. Zatim se servira ukusan obrok uz interesantnu orijentalnu predstavu, takozvani beduin show. Povratak u hotel je oko 20h. Na izlet treba ponijeti: 2 € za profesionalne naočare (brile) za vožnju kvadova, laganu odjeću od prirodnih materijala (pamuk, lan), zatvorenu obuću, zaštitu od sunca, flašicu vode i novac za suvenire.
 

5. dan / SHARM EL SHEIKH - NACIONALNI PARK RAS MOHAMED I BIJELO OSTRVO (BRODOM)
Slobodno vrijeme ili odlazak na fakultativni izlet. Ovo područje zaštićene prirode se nalazi na samom vrhu Sinajskog poluostrva. Rezervat ima površinu od 97 km2, a zaštićeni su koralni grebeni, rijetki ekosistemi, obalne dine i močvare mangrova. Dvije najveće podvodne atrakcije ovog nacionalnog parka su Shark i Jolanda greben, a u prolazu se mogu vidjeti i jata tuna, delfina. Na Ras Muhamedu postoji preko 1000 vrsta tropskih riba i 170 vrsta korala koje se mogu naći samo na ovom mjestu. Predio nesvakidašnje prirode gdje možete roniti, kupati se i zaista uživati. Ras Mohamed se nalazi na 17 km južno od Sharm el Sheikh-a. Polazak iz hotela oko 8h, dolazak do marine, ukrcavanje na jahtu, krstarenje do Ras Muhameda, 3 stajanja za ronjenje, kupanje na Bijelom Ostrvu. Ručak se sprema i servira na brodu, uz sokove, vodu, kafu i čaj. Povratak u Sharm je oko 16h.Na izlet ponijeti pasoš, peškir (može hotelski za plažu), šešir/kačket, naočare za sunce i zaštitnu kremu za sunčanje. 

 

6. dan / SHARM EL SHEIKH (plivanje sa delfinima, Aqua park, vožnja podmornicom)
Slobodno vrijeme ili odlazak na neki od fakultativnih izleta kao sto su plivanje sa delfinima, Aqua park ili vožnja podmornicom sa staklenim dnom.


7. dan / SHARM EL SHEIKH
Slobodno vrijeme za boravak i uživanje u sadržajima hotela na bazi all-inclusive usluge.

 

8. dan / SHARM EL SHEIKH - ISTANBUL – PODGORICA
Transfer za aerodrom. Let je u 03:05h.   Slijetanje u Istanbul je u 06:50h.  Let za Podgoricu je u 11:55h. Dolazak na aerodrom u Podgorici je u 11:50h. Kraj programa.
 

U cijenu aranžmana je uključeno:

  • avio prevoz na relaciji Podgorica – Istanbul – Sharm el Sheikh – Istanbul – Podgorica
  • čekirani prtljag do 20 kg + ruksak 8 kg
  • transfer autobusom od aerodroma do hotela i obrnuto
  • usluga 7 noćenja na bazi all-inclusive usluge u izabranom hotelu
  • usluga pratioca / vodiča tokom cijelog putovanja
  • obilasci po programu putovanja
  • organizacioni i ostali troškovi
     


U cijenu aranžmana nije uključeno:

  • troškovi pribavljanja Egipatske vize (25$ dobija se na aerodromu u Hurgadi)
  • obavezno međunarodno putno i zdravstveno osiguranje (može obezbijediti agencija – 25€);
  • lokalna turistička taksa koja se plaća na recepciji hotela;
  • fakultativne posjete i ulaznice.
     


FAKULTATIVNI IZLETI I OBILASCI – nisu obavezni niti su sastavni dio plana i programa puta. Izvode se u saradnji sa inopartnerom, lokalnom agencijom. Za realizaciju je potrebno minimum 20 prijavljenih putnika (moguće je organizovati fakultativne izlete i sa manjim brojem prijavljenih uz blagu korekciju cijene – cijene mogu biti više). Može doći do promjena u cijeni, satnici, organizaciji od strane inopartnera ili nekih nepredviđenih okolnosti na šta organizator putovanja ne može da utiče, a samim tim nije odgovoran za promjene cijena.
 


NAČIN PLAĆANJA:

  • Prilikom prijave je potrebno uplatiti 350 €, a ostatak 15 dana prije polaska.
     


NAPOMENA:

  • Validnost pasoša za ovo putovanje mora biti najmanje 3 mjeseca od završetka putovanja;
  • Smještaj je obezbijeđen u standardnim dvokrevetnim i trokrevetnim sobama
  • Jednokrevetne sobe se rade na upit.

Kontakt informacije