Rim u Januaru

350 €  / po osobi

15.01.-18.01.2026

Vatikan & Koloseum & Forum
Grupni aranžman avionom iz Tirane

 

First minute cijena: 350 € sa svim taksama - za prijave do 15.11.

Rim, koji je vjekovima bio prestonica najmoćnijeg carstva u evropskoj istoriji i mnogo duže duhovno središte katoličkog svijeta, sjedište grada-države Vatikana, posjetioci često opisuju kao poseban i jedinstven. Italijani, takođe, za svoj glavni grad znaju da kažu da je svijet za sebe. Trajanje od skoro tri hiljade godina odredilo je prirodu ovog grada, stvarajući cjelinu kakva se nigdje drugdje u svijetu ne može naći. Kao drevno mjesto, krcato spomenicima, Rim je muzej na otvorenom. Ali, Rim je i moderan grad u usponu. Ta kombinacija vitalnosti i bogate istorije stvara jedinstven grad. Možda će posjetiocu najbolje pomoći da sagleda Rim, ako obrati pažnju na odnos uvijek ležernih Rimljana prema gradu. Za njih prošlost i sadašnjost igraju podjednaku ulogu u onome što čini Rim. Pun vibracija savremenog grada, uz pomoć nove tehnologije, arhitekture, umjetnosti, mode i kulinarskog umijeća, Rim neprestano privlači nove putnike. I ostaje popularan kao što je bio u vrijeme kada su ljudi sa svih strana Rimskog carstva hitali da vide njegov sjaj.
 

PROGRAM PUTOVANJA:

1. dan / 15.01.2026 / PODGORICA – TIRANA – RIM

Sastanak putnika kod Delte na strani Zare, kod Ina pumpe u 01:00h. Transfer do Tirane. Polijetanje aviona sa aerodroma u Tirani u 6:15h. Slijetanje u Rim je u 8h, i po završetku graničnih formalnosti transfer do hotela. Nakon ostavljana prtljaga u hotel odlazak na pjesacko panoramski fakultativno  razgledanje grada (ide se metroom): Koloseum, Rimski forum, Trg Venecija, Kampidoljo, Crkva Santa Marija Madore, Trg Republike, Trg Barberini, tvrđava svetog Anđela i Crkva svetog Petra, Via Veneto, Vila Borgeze, Trg Barberini, „Bocca della Verita “.  Nakon kraćeg odmora odlazak pješaka do čuvenih trgova: Piazza di Popolo, Piazza di Spagna, fontana di Trevi, Via Nazionale… . Slobodno vrijeme. Povratak u hotel. Noćenje.

 

2. dan / 16.01.2026 – 16.01.2026 / FORUM & KOLOSEUM

Doručak. Slobodno vrijeme za individualne aktivnosti ili fakultativni izlet “Forum i Koloseum” u pratnji vodiča (ide se pješaka). Obilazak najznačajnijih lokaliteta antičkog Rima, mjesta na kome je on nastao i na kome su ovjekovječene njegove najveće pobjede i dostignuća. Nekada središte političkog, religioznog i javnog života. Obilazak uključuje: Koloseum, najveći rimski amfiteatar, “čudo” inženjerije i graditeljstva Starog svijeta koje oživljava atmosferu i pokliče najznačajnijeg društvenog događaja antičkog Rima – borbe gladijatora. U mermeru isklesani reljefi trijumfalnih lukova ilustruju osvajačke pohode rimskih imperatora i širenje njihove vlasti i uticaja na teritoriju koja se prostirala od Britanije do Sirije, opravdavajući naziv “Caput Mundi” (Prijestonica svijeta); brežuljak Palatino, mjesto na kome je, po legendi, vuciča odgajila Romula i Rema, mitske osnivače grada i koji u narednim vjekovima postaje najelitnija rezidencijalna zona, mjesto stanovanja rimskih imperatora i uglednih građana. Forum, centar političkog, javnog i komercijalnog života, u okviru koga se nalaze ostaci bazilika, tržnica, sudnica i hramova; Kapitolinski brežuljak, nekadašnji rimski akropolj, simbol neprikosnovenog autoriteta antičkog Rima, za čiji je današnji izgled zaslužan Mikelanđelo. Nakon toga slobodno vrijeme za individualne aktivnosti i šoping. Noćenje.

 

3. dan /  – 17.01.2026 / VATIKAN

Doručak. Slobodan dan za individualne aktivnosti ili mogućnost odlaska na fakultativnu posjetu Vatikanu u pratnji vodiča (ide se metroom). U okviru posjete obilazi se najznačajniji dio zbirki Vatikanskih muzeja kao što su zbirke antičkih statua, sala sa tapiserijama, zbirka geografskih mapa iz 16. vijeka; zatim Sikstinska kapela poznata po tavanici koju je oslikao Mikelanđelo Buonaroti temama iz Starog zavjeta; slijedi slobodno vrijeme koje možete iskorisititi za obilazak najveće crkve na svijetu - Crkve svetog Petra. Slobodno poslijepodne za individualne aktivnosti.  Noćenje.
 

4. dan /  18.01.2026 / RIM – TIRANA – PODGORICA

Doručak.  Napuštanje hotela. Slobodno vrijeme do polaska na aerodrom. Transfer do aerodroma. Let za Tiranu je u 21:45h. Dolazak u Tiranu u 23:15h. Transfer do Podgorice. Kraj programa.
 

U cijenu aranžmana je uključeno:

  • avionski prevoz na relaciji Tirana – Rim – Tirana
  • smještaj u hotelu kategorije tri zvjezdice u okolini Rima
  • tri noćenja sa doručkom u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama
  • transferi autobusom od aerodroma do hotela i od hotela do aerodroma u Rimu
  • transferi Podgorica - Tirana - Podgorica
  • ručni prtljag do 8 kg (ranac)
  • usluge vodiča
  • troškovi organizovanja putovanja
  • aerodromske takse

 

U cijenu aranžmana nije uključeno:

  • fakultativni izleti i ulaznice
  • rucni kofer ili predati kofer od 10 i 20 kg
  • međunarodno putno zdravstveno osiguranje - 10€
  • gradska taksa - za boravak u hotelu kategorije 3* plaća se 6 €, a u hotelu kategorije 4* plaća se 8 € po noći i osobi – isključivo na recepciji hotela.

 

NAČIN PLAĆANJA:

  • Mogućnost plaćanja na 4 rate, s tim što je potrebno uplatiti prilikom prijave 200€ a zadnju ratu 15 dana prije putovanja
  • Mogućnost plaćanja na rate kreditiranjem kod banaka
     

Za ovo putovanje važe OPŠTI USLOVI PUTOVANJA TURISTIČKE AGENCIJE MONTESOL TRAVEL SA BROJEM LICENCE 320 IZDATE OD MINISTARSTVA TURIZMA I ODRŽIVOG RAZVOJA i sastavni su dio ugovora o putovanju.
Za ovo putovanje minimalni broj prijavljenih putnika je 20. U slučaju nedovoljnog broja prijavljenih putnika agencija zadržava pravo otkaza aranžmana najkasnije sedam dana prije polaska.
 
AGENCIJA NIJE ODGOVORNA ZA EVENTUALNE PROMJENE SATNICE LETOVA

  • Rim
  • Forum
  • Koloseum
  • Vatikan
  • Tivoli

Kontakt informacije